21-05-2017 13:47:48 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Næstved Skytteforenings 50m stævne

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/15    400/27
2121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening200/13    199/11    399/24
3109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/10    199/11    399/21
4123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/12    200/10    398/22
5117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening199/08    199/12    398/20
655409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05    198/08    392/13
7118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/09    195/06    390/15
8121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening192/05    197/09    389/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05    187/02    379/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening197/09    198/12    395/21
2122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/03    194/02    389/05
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening199/10    190/03    389/13
4128791Lucas Alsing23-006 Næstved Skytteforening192/06    195/05    387/11
5128792Elias Alsing23-006 Næstved Skytteforening193/05    192/06    385/11
6127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/07    189/03    383/10
7128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening185/04    196/07    381/11
8127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening191/06    188/06    379/12
9123115Albert Woller17-043 Glumsø Skytteforening186/03    187/06    373/09
10M0002Anders Ove Jørgensen23-006 Næstved Skytteforening183/06    183/03    366/09
11127209Ea K. Skibsstrup23-006 Næstved Skytteforening184/02    174/00    358/02
12124565Mathias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening176/02    171/02    347/04
13M0003Niklas Frede Joos23-006 Næstved Skytteforening179/02    148/00    327/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/10    198/13    397/23
2114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening196/10    200/12    396/22
3108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening198/08    198/11    396/19
4122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/13    197/09    395/22
5109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    197/05    395/11
6108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/10    197/12    394/22
7104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening190/03    194/04    384/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    197/09    397/21
2119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    196/07    392/13
3119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10    195/09    390/19
4113189Marie Fogh17-043 Glumsø Skytteforening196/08    193/06    389/14
5121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening190/05    197/06    387/11
6117411Josefine Woller17-043 Glumsø Skytteforening190/04    194/04    384/08
7119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening192/04    189/05    381/09
8122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening185/00    186/04    371/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/06    194/09    384/15
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/05    190/06    374/11
3103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening164/05    174/06    338/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/07    195/08    391/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/05    185/04    370/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
169591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening191/05    186/03    377/08
256691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/06    178/05    366/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
155908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening194/05    196/05    390/10
259981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening194/06    195/07    389/13
354808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10    194/11    389/21
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09    192/04    387/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/08    198/10    394/18
255844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/10    192/05    387/15
355789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening194/05    192/06    386/11
485764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening189/04    191/06    380/10
5101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening188/06    190/06    378/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
155884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/10    199/12    398/22
255532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07    197/12    393/19
395724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening199/13    193/03    392/16
484055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening194/08    196/11    390/19

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
193566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening199/09    195/05    394/14
255366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03    186/04    375/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Åben ung 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/10    400/22
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/08    199/17    399/25

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Åben ung 2
1124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening195/10    199/06    394/16
2111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/07    192/04    388/11

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening200/13
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/12
3109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/10
4117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening199/08
5123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/12
6118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening195/09
755409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening194/05
8121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening192/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening199/10
2126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening197/09
3122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/03
4127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/07
5128792Elias Alsing23-006 Næstved Skytteforening193/05
6128791Lucas Alsing23-006 Næstved Skytteforening192/06
7127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening191/06
8123115Albert Woller17-043 Glumsø Skytteforening186/03
9128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening185/04
10127209Ea K. Skibsstrup23-006 Næstved Skytteforening184/02
11M0002Anders Ove Jørgensen23-006 Næstved Skytteforening183/06
12M0003Niklas Frede Joos23-006 Næstved Skytteforening179/02
13124565Mathias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening176/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/10
2122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/13
3108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening198/08
4109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
5108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening197/10
6114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening196/10
7104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening190/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
2113189Marie Fogh17-043 Glumsø Skytteforening196/08
3119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
4119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10
5119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening192/04
6121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening190/05
7117411Josefine Woller17-043 Glumsø Skytteforening190/04
8122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening185/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/06
2100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/05
3103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening164/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
155571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening185/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
169591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening191/05
256691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
154808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10
254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09
359981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening194/06
455908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/08
255844Ove Hansen23-006 Næstved Skytteforening195/10
355789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening194/05
485764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening189/04
5101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening188/06
655770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening187/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
195724John Helstrup17-033 Svinninge Skytteforening199/13
255884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/10
355532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening196/07
484055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening194/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
193566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening199/09
256090Bjarne Christensen23-006 Næstved Skytteforening195/07
355366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03

 

 

Gevær, 50m. - Åben ung 1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/12
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening200/08

 

 

Gevær, 50m. - Åben ung 2
1111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening196/07
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening195/10