18-06-2017 20:25:52 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Kamille Cup 50m gevær 2017

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/12    200/15    400/27
2120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08    200/14    399/22
3111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11    200/11    398/22
4124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/14    198/09    398/23
5121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/10    200/13    397/23
6123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/08    199/10    397/18
7121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/09    197/09    396/18
8120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08    197/09    396/17
9113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10    197/12    395/22
10117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening200/08    195/08    395/16
11121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening198/07    196/10    394/17
12124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/05    179/14    371/19

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09    193/06    392/15
2128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening193/06    198/09    391/15
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening198/14    193/09    391/23
4129761Thorbjørn Jensen23-025 Stensved Skytteforening200/06    190/05    390/11
5128636Regitze Voigts23-025 Stensved Skytteforening193/09    188/03    381/12
6121948Silas E. Lund23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/02    195/07    379/09
7128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/05    187/03    377/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening195/11    198/14    393/25
2128827Karl R. Ebbe23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10    194/04    391/14
3129760Jannick Jensen23-025 Stensved Skytteforening194/07    194/09    388/16
4127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/04    192/03    386/07
5128720Aksel R Ebbe23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05    185/05    378/10
6123199Christian Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening191/05    184/01    375/06
7125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening173/03    189/06    362/09
8125511Magnus L. Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening178/02    182/02    360/04
9129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening178/01    179/02    357/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/13    200/10    400/23
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/15    200/14    398/29
3109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/11    199/13    398/24
4122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11    198/15    398/26
5114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/10    200/15    397/25
6108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening198/11    199/09    397/20
7109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    198/09    397/16
8111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/12    197/08    396/20
9112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10    197/09    396/19
10114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    197/07    395/15
11119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/12    198/15    393/27
12108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening196/04    197/09    393/13
13119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04    194/07    389/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/12    196/07    393/19
2110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/12    195/04    392/16
3111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    194/09    392/15
4114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03    197/11    391/14
5118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07    195/11    390/18
6119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/05    195/08    387/13
7119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening192/07    192/06    384/13
8121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening190/03    179/07    369/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1
153381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening187/02    192/04    379/06
281811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening188/07    190/07    378/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening185/04    190/07    375/11
299434Kristian N. Koch23-012 Tingsted Skytteforening188/05    183/02    371/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/06    193/05    384/11
254958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening193/07    190/06    383/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
153431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/05    188/03    377/08
255915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I186/06    189/05    375/11
355222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/05    188/05    375/10
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening179/05    189/04    368/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
155698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02    177/03    368/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
197642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/12    198/09    395/21
254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    197/07    393/13
353420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/07    196/05    393/12
4109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening196/08    196/10    392/18
555908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening196/09    196/09    392/18
654808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07    196/06    392/13
753166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/05    196/09    391/14
854113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening197/04    194/04    391/08
954186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09    192/06    388/15
1053054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07    191/07    387/14
1153053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/09    191/05    386/14
1254547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening192/03    193/08    385/11
1354509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening194/07    191/05    385/12
1454678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening188/05    195/03    383/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
153201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening197/12    198/04    395/16
256284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening193/08    197/06    390/14
399427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening196/07    193/07    389/14
454142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening189/05    197/06    386/11
553229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening190/01    194/06    384/07
653583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/04    191/01    384/05
755789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening188/05    194/04    382/09
854631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening193/06    189/08    382/14
954116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening185/03    196/10    381/13
1054168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening192/02    188/04    380/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
153860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/07    199/10    397/17
2112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06    197/08    392/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/10    199/07    396/17
255237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening192/09    192/07    384/16

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 1
1101748Robert Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08    200/09    397/17
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/07    198/10    396/17
392288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/11    195/09    393/20

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 2
193567Sara Hansen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08    198/11    395/19
2111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening197/05    198/12    395/17
3112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10    196/11    393/21

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/14
2121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening200/12
3117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening200/08
4121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening199/09
5120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/08
5120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08
7111482Jakob Pryds Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11
8113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10
9123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/08
10121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening198/07
11121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening197/10
12124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1129761Thorbjørn Jensen23-025 Stensved Skytteforening200/06
2124029Kenni Høj23-008 Ravnsborg Skytteforening199/09
3124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening198/14
4128636Regitze Voigts23-025 Stensved Skytteforening193/09
5128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening193/06
6128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/05
7121948Silas E. Lund23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1128827Karl R. Ebbe23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10
2126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening195/11
3129760Jannick Jensen23-025 Stensved Skytteforening194/07
4127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening194/04
5128720Aksel R Ebbe23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05
6123199Christian Grønkjær23-025 Stensved Skytteforening191/05
7125511Magnus L. Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening178/02
8129887Stephanie Kristensen23-032 Damsholte Skytteforening178/01
9125344Rasmus Nielsen-Borup23-008 Ravnsborg Skytteforening173/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/13
2122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/11
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/12
4109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/11
5112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10
6109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
7114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening198/15
8108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening198/11
9114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
10114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/10
11108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening196/04
12119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/12
13119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
2110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/12
2111680Emil M. Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/12
4118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07
5114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03
6119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening192/07
7119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/05
8121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening190/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
181811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening188/07
253381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening187/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
199434Kristian N. Koch23-012 Tingsted Skytteforening188/05
286426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening185/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
154958Carsten Klich23-004 Maribo Skytteforening193/07
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
153431Ib Henriksen23-004 Maribo Skytteforening189/05
255222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening187/05
355915Lasse R. Pedersen17-006 Vemmelev SG&I186/06
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening179/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
155698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
197642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/12
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening197/07
354113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening197/04
454186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/09
455908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening196/09
6109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening196/08
753054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07
754808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07
954902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
1053053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/09
1153166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening195/05
1254509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening194/07
1354547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening192/03
1454678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening188/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
153201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening197/12
299427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening196/07
356284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening193/08
454631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening193/06
553583Lisa Jørgensen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/04
654168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening192/02
753229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening190/01
854142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening189/05
955789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening188/05
1054116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening185/03
1155770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening183/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
153860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/07
2112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
1118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/10
255237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening192/09

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 1
192288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/11
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening198/07
3101748Robert Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 2
1112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/10
293567Sara Hansen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08
3111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening197/05