14-11-2017 09:01:10 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Næstved 15m luftstævne 2017

 

 

Holdkonkurrence: BK

1Ornebjerg Skytteforening
115457Kasper OvergaardKlasse: BK1200/11
127729Bjarke BalcerKlasse: BK1200/10
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK1200/09
126576Rasmus GottfredsenKlasse: BK1198/06
Total798/36

2Kongsted Skytteforening 1
108971Jannik GrouleffKlasse: BK1199/04
118523Lotte Herløv NielsenKlasse: BK1199/07
124333Clara DahlKlasse: BK1199/08
128447Frederik Emil H. NielsenKlasse: BK1199/06
Total796/25

3Næstved Skytteforening
121484Yasmin NasserKlasse: BK1200/07
123401Mikkel R. PedersenKlasse: BK1200/12
109719Jonas R. PedersenKlasse: BK1198/04
124567Morten P. LindevallKlasse: BK2196/08
Total794/31

 

 

Holdkonkurrence: Junior

1Nykøbing F. Skytteforening
111437Noah JørgensenKlasse: J2200/05
114020Mette OttosenKlasse: J1199/11
112871Anton EbsenKlasse: J1196/03
122163Maria AndersenKlasse: J2196/02
Total791/21

2Næstved Skytteforening
114901Mads H. AndreasenKlasse: J1199/04
117913Lloyd NielsenKlasse: J2198/04
114905Frederik LauenbergKlasse: J2197/05
121512Laurits MandrupKlasse: J2195/02
Total789/15

3Ravnsborg Skytteforening 1
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J2200/05
120122Melika AndersenKlasse: J2199/10
124027Mads H. LarsenKlasse: J2195/04
118509Karina NielsenKlasse: J2194/04
Total788/23

 

 

Holdkonkurrence: SENIOR

1Næstved Skytteforening 1
56096Birthe SkytteKlasse: SE1200/10
56001Jan MortensenKlasse: SE1197/05
55908Leif KlausenKlasse: SE1194/04
85764Erik HudlebuschKlasse: SE1194/04
Total785/23

2Nykøbing F. Skytteforening
54902Hans PilKlasse: SE1198/08
97642Flemming LarsenKlasse: SE1197/02
54808Lisbeth PilKlasse: SE2195/04
54678Tage JensenKlasse: SE1193/04
Total783/18

3Væggerløse Skytteforening
54113Poul Erik HansenKlasse: SE1198/02
54142Karen LolleKlasse: SE2197/04
54928Erik AndrèKlasse: SE2193/02
54116Ole EbbeKlasse: SE1190/02
Total778/10

4Næstved Skytteforening 2
101371Ben SancoeurKlasse: SE2198/03
55911Leif JohansenKlasse: SE2195/06
55770Tove SønderstgårdKlasse: SE2190/03
59981Jørgen SøndergårdKlasse: SE2186/02
Total769/14

 

 

Holdkonkurrence: Ung / Voksen stilling

1Stege Ndr. Skytteforening 1
55133Peter HansenKlasse: VS1189/02
55337Kenneth WestergaardKlasse: VS3183/00
55168Line P. BertelsenKlasse: US2181/00
55222Jacob NielsenKlasse: VS2180/00
Total733/02

2Ornebjerg Skytteforening 1
86870Jesper PedersenKlasse: US2188/02
100365Natashia HansenKlasse: US2182/00
56691Kenneth HansenKlasse: VS3176/01
55571Birthe Holm ThomsenKlasse: VS2174/02
Total720/05

3Næstved Skytteforening
84054Camilla Anna KristiansenKlasse: US2184/02
111560Anders RøgeKlasse: US2175/00
87091Tanja R. WriedtKlasse: US2164/01
103958Tobias NielsenKlasse: US2156/00
Total679/03

 

 

Holdkonkurrence: Åben

1Nykøbing F. Skytteforening
54774Max PilKlasse: VÅ1200/05
116986Anja M. JohansenKlasse: VÅ1198/06
53699Ninette SørensenKlasse: VÅ1198/07
53119Jens Peter HansenKlasse: VÅ1197/08
Total793/26

2Næstved Skytteforening 1
55884Martin ChristensenKlasse: VÅ1200/05
114906Josefine J.E. ClausenKlasse: UÅ1199/02
90155Mikkel PedersenKlasse: UÅ2197/04
56017Henrik PedersenKlasse: VÅ1194/04
Total790/15

3Ornebjerg Skytteforening 1
124022Sandra HintzeKlasse: UÅ2198/06
55366Svend OvergaardKlasse: VÅ2198/06
55532Gitte OvergaardKlasse: VÅ1197/04
55109Stefan RasmussenKlasse: VÅ2194/06
Total787/22

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/11    200/11    400/22
2121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08    200/11    400/19
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09    200/05    400/14
4124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/08    200/14    399/22
5128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/06    200/11    399/17
6108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/04    200/09    399/13
7127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening200/10    199/08    399/18
8109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/04    200/10    398/14
9126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06    200/07    398/13
10118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/07    199/04    398/11
11123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/12    198/07    398/19
12121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening200/07    198/08    398/15
13110525Astrid Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening199/06    198/04    397/10

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening200/06    198/07    398/13
2121017Ella Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening198/04    198/04    396/08
3122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06    198/05    395/11
4124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening196/08    196/03    392/11
5126894Rosa Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/04    197/03    391/07
6129613Emil K Greisgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02    186/04    383/06
7128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/01    198/05    378/06
8111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/02    185/02    374/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening195/04    200/11    395/15
2130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening197/08    198/04    395/12
3117914Frederik F. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/02    196/05    392/07
4129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening194/04    196/05    390/09
5128791Lucas Alsing23-006 Næstved Skytteforening195/04    195/04    390/08
6127209Ea K. Skibsstrup23-006 Næstved Skytteforening197/01    193/04    390/05
7131152Bertram S. Nilsson23-006 Næstved Skytteforening191/01    195/02    386/03
8131154Lykke Mathiassen23-006 Næstved Skytteforening195/02    188/04    383/06
9130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/01    193/03    380/04
10131148Luka S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening179/01    179/03    358/04
11121082Lucas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening181/00    177/01    358/01
12131155Alexy Gausby23-006 Næstved Skytteforening167/00    172/02    339/02
13129729Ditlev Dissing23-006 Næstved Skytteforening171/00    167/02    338/02
14131153Laust Mathiassen23-006 Næstved Skytteforening163/00    161/00    324/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/05    199/03    398/08
2114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/04    198/09    397/13
3114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11    197/08    396/19
4121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/04    196/05    392/09
5112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03    195/05    391/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05    198/03    398/08
2119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening198/05    199/05    397/10
3110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/05    197/03    397/08
4126801Signe Hansen17-009 Ringsted Skytteforening197/05    199/06    396/11
5120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10    197/03    396/13
6107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04    199/07    394/11
7111622Andreas Jensen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening199/04    195/04    394/08
8119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    199/01    393/06
9122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/02    197/03    393/05
10114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/05    196/05    393/10
11124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/04    197/02    392/06
12121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/08    194/06    392/14
13117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening198/04    194/06    392/10
14118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04    197/07    391/11
15114504Laurine Wolmer Petersen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/02    196/02    390/04
16122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03    194/03    388/06
17120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05    193/03    388/08
18131151Linus Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/01    194/04    386/05
19128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening191/01    194/03    385/04
20116736Patrick Svane23-006 Næstved Skytteforening185/00    194/04    379/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02    188/04    376/06
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening184/02    190/03    374/05
355168Line P. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening181/00    188/02    369/02
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening183/01    183/02    366/03
5100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/00    179/01    361/01
6111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening175/00    177/01    352/01
787091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening164/01    168/02    332/03
8103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening156/00    126/00    282/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
175460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening200/11    200/08    400/19
2114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening199/02    199/08    398/10
395589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening189/03    194/02    383/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/07    199/05    398/12
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06    198/07    396/13

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02    187/02    376/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening180/00    179/03    359/03
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/02    182/02    356/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
155337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/00    187/00    370/00
254883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/01    181/02    365/03
356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/01    178/01    354/02
469591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening170/00    172/02    342/02
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening164/00    159/00    323/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening200/10    200/05    400/15
254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    198/05    396/13
397642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/02    198/06    395/08
499427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening198/00    197/05    395/05
557006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening198/04    196/02    394/06
654113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/02    194/02    392/04
785764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening194/04    197/03    391/07
8106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening195/05    195/03    390/08
955908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening194/04    195/03    389/07
1055789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening193/00    195/03    388/03
1154678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/04    193/05    386/09
1254116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening190/02    194/03    384/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening198/03    198/02    396/05
255911Leif Johansen23-006 Næstved Skytteforening195/06    198/03    393/09
354808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04    196/04    391/08
454142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening197/04    194/07    391/11
555770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening190/03    195/05    385/08
656316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening191/03    193/03    384/06
7111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02    192/01    384/03
854928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening193/02    191/03    384/05
955866Mogens Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening192/01    191/03    383/04
1059981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening186/02    193/01    379/03
1156025Hans Nielsen23-006 Næstved Skytteforening187/02    187/02    374/04
1255828Poul Hansen23-006 Næstved Skytteforening185/01    186/02    371/03
13123965Verner Sørensen17-009 Ringsted Skytteforening183/01    184/00    367/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
155884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening200/05    200/10    400/15
254774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05    199/03    399/08
393566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening200/06    198/06    398/12
455532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/04    199/05    396/09
553119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08    198/01    395/09
676102Kennie Jacobsen17-009 Ringsted Skytteforening198/05    197/05    395/10
753699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    197/03    395/10
8116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    195/05    393/11
956017Henrik Pedersen23-006 Næstved Skytteforening194/04    194/02    388/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06    197/06    395/12
255109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06    193/03    387/09
3127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/03    185/04    378/07
4123960Linda Olesen17-009 Ringsted Skytteforening179/01    183/01    362/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab FRI
1M0001Martin Black23-006 Næstved Skytteforening197/03    198/07    395/10
2M0002Mickey Overgaard23-006 Næstved Skytteforening200/07    195/04    395/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1123401Mikkel R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening200/12
2115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/11
3127729Bjarke Balcer23-003 Ornebjerg Skytteforening200/10
455409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening200/09
5121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08
6121484Yasmin Nasser23-006 Næstved Skytteforening200/07
7124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening199/08
8118523Lotte Herløv Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/07
9110525Astrid Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening199/06
9128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/06
11108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/04
12126576Rasmus Gottfredsen23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06
13109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening198/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1127210Lucas Mortensen23-006 Næstved Skytteforening200/06
2121017Ella Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening198/04
3122737Casper Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/06
4129613Emil K Greisgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/02
5124567Morten P. Lindevall23-006 Næstved Skytteforening196/08
6126894Rosa Lindberg Hermann17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/04
7111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/02
8128484Lukas Ingvorsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening180/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening197/08
2127209Ea K. Skibsstrup23-006 Næstved Skytteforening197/01
3117914Frederik F. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/02
4128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening195/04
5128791Lucas Alsing23-006 Næstved Skytteforening195/04
6131154Lykke Mathiassen23-006 Næstved Skytteforening195/02
7129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening194/04
8131152Bertram S. Nilsson23-006 Næstved Skytteforening191/01
9130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/01
10121082Lucas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening181/00
11131148Luka S. Larsen23-006 Næstved Skytteforening179/01
12129729Ditlev Dissing23-006 Næstved Skytteforening171/00
13131155Alexy Gausby23-006 Næstved Skytteforening167/00
14131153Laust Mathiassen23-006 Næstved Skytteforening163/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/11
2108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening199/05
3114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/04
4121077Jonas D. Hansen23-006 Næstved Skytteforening196/04
5112871Anton Ebsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/05
2111437Noah Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05
3120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/10
4111622Andreas Jensen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening199/04
5121072Emilie Hansen23-006 Næstved Skytteforening198/08
6119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening198/05
7117913Lloyd Nielsen23-006 Næstved Skytteforening198/04
8126801Signe Hansen17-009 Ringsted Skytteforening197/05
9114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/05
10122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/02
11120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05
12124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/04
13107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04
13126222Simon K. Mortensen23-006 Næstved Skytteforening195/04
15121512Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening195/02
16119511Simon Sivebæk23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05
17118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/04
18122736Tobias Hedemann23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03
19114504Laurine Wolmer Petersen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening194/02
20131151Linus Nielsen23-006 Næstved Skytteforening192/01
21128737Christoffer Raahauge23-003 Ornebjerg Skytteforening191/01
22116736Patrick Svane23-006 Næstved Skytteforening185/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
186870Jesper Pedersen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/02
284054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening184/02
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening183/01
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/00
555168Line P. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening181/00
6111560Anders Røge23-006 Næstved Skytteforening175/00
787091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening164/01
8103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening156/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
175460Line Sørensen17-324 Havdrup/Solrød Skytteforening200/11
2114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening199/02
395589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening189/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening199/07
2124022Sandra Hintze23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06
390155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening197/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening180/00
255571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening174/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/01
255337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/00
356691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening176/01
469591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening170/00
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening164/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
156096Birthe Skytte23-006 Næstved Skytteforening200/10
254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
357006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening198/04
454113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening198/02
599427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening198/00
656001Jan Mortensen23-006 Næstved Skytteforening197/05
797642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/02
8106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening195/05
955908Leif Klausen23-006 Næstved Skytteforening194/04
1085764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening194/04
1154678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/04
1255789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening193/00
1356090Bjarne Christensen23-006 Næstved Skytteforening192/03
1454116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening190/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
1101371Ben Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening198/03
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening197/04
355911Leif Johansen23-006 Næstved Skytteforening195/06
454808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/04
554928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening193/02
6111107Kaj Levi Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02
755866Mogens Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening192/01
856316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening191/03
955770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening190/03
1056025Hans Nielsen23-006 Næstved Skytteforening187/02
1159981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening186/02
1255828Poul Hansen23-006 Næstved Skytteforening185/01
13123965Verner Sørensen17-009 Ringsted Skytteforening183/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
193566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening200/06
255884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening200/05
354774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/05
453699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
5116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
676102Kennie Jacobsen17-009 Ringsted Skytteforening198/05
753119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/08
855532Gitte Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening197/04
956017Henrik Pedersen23-006 Næstved Skytteforening194/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/06
255109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/06
3127632Christian Iversen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/03
4123960Linda Olesen17-009 Ringsted Skytteforening179/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse FRI
1M0002Mickey Overgaard23-006 Næstved Skytteforening200/07
2M0001Martin Black23-006 Næstved Skytteforening197/03